Interwencja mrożąca krew

Miejsce: Okolice Łodzi. Opuszczona posesja, a na niej pies. Czarny podobny do labradora, uwiązany na łańcuchu przy lichej budzie, stojącej bezpośrednio na ziemi. W budzie nie ma słomy, nie ma koca, jedyna izolacja to papa którą jest obita z zewnątrz. Wzywamy policję i w ich asyście wchodzimy na posesję. Na podwórku pojawia się drugi pies, staruszek z głęboką zaćmą. Bardzo się boi, szczekając oznajmia swoją obecność. Nigdzie nie widać drugiej budy, mamy cichą nadzieję, że ma się gdzie schować. Do naszych uszu dobiega kolejne szczekanie. Nie widać psa, jest schowany za budynkiem, nie wiemy w jakim jest stanie i czy ma schronienie. Jak się później okazało kolejne psiaki przebywają w komórkach pełnych śmieci i brudnych podartych szmat. Drzwi od komórek są otwarte, więc temperatura jest taka sama jak na zewnątrz -11oC. W brudnych garnkach i wiadrze zamarznięte resztki wody. Podjęta zostaje decyzja o natychmiastowym odbiorze zwierząt, gdyż pozostawienie ich w takich warunkach zagraża ich życiu. Czy dobrze zrobiliśmy? Oceńcie sami oglądając zdjęcia.

Psy zostały przewiezione do kliniki na badania, ale mogą tam zostać tylko do poniedziałku. Stąd nasz apel: POMÓŻCIE znaleźć  im domy tymczasowe. Jako organizacja zapewniamy karmę i opiekę weterynaryjną.

Fuks – to młodziutki mieszaniec ok. 1,5 roku, bardzo przyjazny. W pierwszej chwili wystraszony, próbuje się schować , ale po chwili nabiera zaufania i chęci do zabawy. Piesek jest nieduży, sięga człowiekowi do połowy łydki.

 

 

Ślepuś – to nieduży pies podobny do amstaffa, ufny, spokojny, pragnący bliskiego kontaktu z człowiekiem. Pies ma 11 lat, jest niewidomy ale bardzo dobrze słyszy. Z racji swojego wieku ma problemy ze stawami.

 

 

Gracja – dumna sunia podobna do labradora, jest jeszcze bardzo młoda(nie ma jeszcze roku), to jeszcze psie dziecko. Pełna życia, ruchliwa, bardzo przyjazna, chce być głaskana i tulona, chętna do zabawy.

 

 

Może ktoś z państwa chciałby przygarnąć któregoś z piesków i podarować mu spokojną przyszłość.  Jesteśmy w stanie dowieźć psiaki do każdego miejsca w Polsce.